НАВІЩО ПОТРІБНА ВЕНТИЛЯЦІЯ?
Добре організований повітрообмін в приміщенні, де міститься велика рогата худоба, поряд з правильним харчуванням та регулярним прибиранням гною, є одним з найважливіших чинників підтримання здоров'я корів і, зрозуміло, їх високої продуктивності.
Будь-який корівник – це приміщення з дуже високим рівнем вологості, який є наслідком випаровування вологи від тварин, їх продуктів життєдіяльності, кормів та питної води. У такому вологому середовищі відмінно почувають себе різні мікроорганізми, серед яких чимало шкідливих. Бактерії, віруси, найпростіші гриби та цвіль миттєво атакують корівник з затхлим вологим повітрям та починають чинити шкідливий вплив як на худобу, так і на будівельні конструкції та технологічне обладнання.
Основне завдання вентиляції корівника – це відведення з приміщень, де утримуються тварини, вологого, забрудненого вуглекислим газом, бактеріями та випарами повітря, та подача свіжого, сухого повітря з вулиці. Відсутність вентиляції в корівнику - це гарантія поганого самопочуття тварин, зниження їх продуктивності та уповільнення розвитку, що віклікаюсь проблеми з диханням і суглобами.
Великі стельові вентилятори являють собою ідеальне рішення для циркуляції повітря і поліпшення клімату, що сприяє гарному самопочуттю тварин. Тиха робота не створює для них занепокоєння, а повільний рух повітря допомагає підтримувати стійла і лежачі місця сухими, знижує кількість мікробів.
Завдяки вентиляторам температура повітря знижується влітку на 2 - 9 градусів, при цьому відсутні протяги та шум. Обертання великих лопатей відлякує птахів та комах у великих приміщеннях.
Горизонтальні вентилятори створюють великий обсяг постійного потоку повітря. Повітря притискається до землі і розтікається горизонтально в сторони. Створюючи великий потік повітря уздовж підлоги, він охолоджує корів і виштовхує відпрацьоване повітря через нижню частину стінових прорізів, заміщаючи відпрацьоване повітря чистим, шляхом втягування чистого повітря через верхню частину стінових прорізів і вентиляційного конька.
Стельові вентилятори починають працювати з 18 ° C (всередині корівника) на мінімальній швидкості. Залежно від зміни температури швидкість обертання вентиляторів буде автоматично підлаштовуватися.
Переваги:
- низьке споживання електроенергії від 0,75 - 2,2 кВт;
- зниження витрат електроенергії на 85%;
- продуктивність від 48 до 100 оборотів на хвилину;
- аеродинамічні лопасті (для посилення потужності вентилятора);
- порівнюваний ефект охолодження (1: 6);
- дуже низький рівень шуму;
- тривалий термін роботи.
Вентилятори оснащені системою автоматики, яка в автоматичному режимі (за допомогою датчику температури, датчику вологості, якщо використовується система крапельного поливу) здійснює управління вентиляторами і системою крапельного охолодження.
Один горизонтальний вентилятор замінює роботу декількох вертикальних, його площа обдування дорівнює 3-4 діаметрам. Так, наприклад, ефективний обдув вентилятора діаметром 7 м становить 21-25 м, при цьому він споживає лише 1,5 кВт електричної потужності.
Лопаті промислових стельових вентиляторів виготовляються зі спеціального запатентованого алюмінієвого профілю, вони ефективні і довговічні.
Вентилятор облаштований 3-х фазним мотор-редуктором німецької компанії NORD потужністю 380 W з частотою 50 hz. Вентилятори можуть бути оснащені системою управління, що змінює їх швидкість обертання в залежності від навколишньої температури.