Підвищення відтворення й продуктивності корів і при цьому економія енергії!
Подовження сонячного дня за допомогою освітлення зменшує вироблення гормону сну мелатоніну. Тому продовжений період освітлення зменшує утворення гормону сну і корови стають активніше та більш здоровими.
За допомогою правильно підібраних програми освітлення моделюються довгі літні дні, тобто дні в які корови по природі є найбільш активними. Це зумовлює до більшого споживання корму і таким чином до кращої молочної продуктивності.
При
освітленні корівника особливо важлива ступінь освітленості, розподіл світла і тривалість освітлення. Оптимальна освітленість для дійних корів повинна бути не нижче 150 люкс.
Програма освітлення 16 годин світла з
з мінімальним рівнем освітленості 150 люкс і 8 годин темряви забезпечує, згідно з багатьма науковими дослідженнями, такі ПОЗИТИВНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
- Підвищення молочної продуктивності до 15%
- Тривалий період лактації
- Покращення споживання корму
- Менше домінантних тварин
- Покращення репродуктивності корів
Розроблені спеціально для корівників нові світлодіодні лампи другого покоління AGRILED®3 з більш ніж в два рази більшою світловіддачею ніж аналогічні лампи.
Як і всі продукти AGRILED® 3 розроблений для оптимальної роботи в будівлях з
агресивним середовищем і захищений від вологи, аміаку і пилу.
Нові лампи LED економлять до 60% електроенергії порівняно з попередніми лампами.
Денне і нічне освітлення можна вмикати вручну або за допомогою цифрових годин, або ж через центральний блок управління.
Інтегрований центральний блок управління AGRIBOX Prо дозволяє кожну лампу окремо вмикати та вимикати або ж затемнювати. Також можлива особлива функція, така як "
всі лампи після 21:00 вимкнути крім ламп біля пологового відділення" без необхідності прокладання додаткової проводки.
Для отримання необхідного освітлення від 150 до 200 люкс ми з задоволенням розробимо план освітлення Вашого корівника.
Науково доведено, що здорові і активні тварини забезпечують збільшення
виробництва і зменшення витрат.
Якими б високими породними і племінними якостями не володіли тварини, погане освітлення не дасть їм повною мірою реалізувати наявний генетичний потенціал.
За дослідженнями європейських і американських вчених, збільшення світлового дня до 15-16 годин призводить до збільшення продуктивності на 9-15% за рахунок збільшення споживання кормів і їх більш якісного засвоєння без зміни самих раціонів.
Ймовірно, найвідомішим феноменом світла є його властивість управляти гормональними рівнями молочної худоби і, отже, позитивно впливати на надої молока. Мабуть, менш широко відомий той факт, що правильне однорідне освітлення в тваринницьких спорудах підвищує плодючість і робить позитивний вплив на еструс, а також спрощує спостереження. Використання правильних режимів освітлення і рівнів освітленості також сприяє скороченню інтервалу між отеленнями. Можливо також виявлення ознак хвороби на більш ранній стадії. Іншими словами, правильне освітлення забезпечить здоров'я і активність домашньої худоби.
На Україні тривалість світлового дня в зимовий період становить в середньому від 6 до 8 годин. Навіть в сучасних корівниках недостатньо природного освітлення в осінні, зимові і весняні місяці, а в корівниках споруди 70-90 років світла бракує навіть влітку! Збільшення тривалості світлового дня за рахунок штучного освітлення робить позитивний вплив на молочну продуктивність і здоров'я тварин. У цей період вкрай важливо забезпечити штучне освітлення задовольняють найбільш комфортні для тварин умови, як у денний, так і в нічний час.
Саме економічне і довговічне рішення для освітлення корівників - це люмінесцентні або натрієві лампи високого тиску.
Молочна худоба не робить відмінностей між світлодіодами, натрієвими лампами високого тиску або металогалогенними лампами, тому важливе значення мають лише інтенсивність і тривалість освітлення. Дослідження показали, що мінімальний рівень освітленості повинен складати 150 люкс. 16-годинний режим освітлення при мінімум 150 люкс і подальша 8-годинна темрява (максимум 5 люкс) забезпечать вищезгадані позитивні результати. Застосування освітлення для збільшення довготи дня впливає на вироблення мелатоніну. Мелатонін також відомий як гормон сну. Світло пригнічує вироблення мелатоніну, а темрява прискорює її. Іншими словами, більш тривалі періоди освітлення означають меншу кількість гормону сну, поліпшення здоров'я і підвищення активності корів. Вищеописаний режим освітлення імітує довгі літні дні, коли підвищується природна активність корів, що сприяє більш високим надоями молока і більш рясне споживання корму.
Переваги високої інтенсивності освітлення:
- За рахунок подовження тривалості світлового періоду збільшується продуктивність молока на 9 - 15%.
- При збільшенні продуктивності молока його жирність не змінюється або дуже незначно.
- Збільшення продуктивності молока може спричинити збільшення споживання кормів.
- При подовжених днях тварини активніші і раніше вступають у статеве дозрівання.
- Працівникам легше і швидше визначити точний час інсемінації, що веде до підвищення плодючості.
- Доглядаючі за тваринами працівники швидше бачать і констатують можливі проблеми у тварин.
- Молодняк швидше набирає вагу і може швидше досягти статевого дозрівання.
- При прискореному статевому дозріванні проміжки часу між отриманнями приплоду можуть скоротитися.
Невідповідний рівень освітленості або режим освітлення може негативно вплинути на здоров'я, продуктивність і благополуччя поголів'я. Тому обов'язково звертайтеся за порадою перед придбанням освітлювального обладнання для ваших тваринницьких споруд. Ми можемо безкоштовно і без жодних зобов'язань розробити план освітлення, в якому будуть враховані всі переваги правильного, добре продуманого рівня освітленості.
Важливо знати, що наша порада по режиму освітлення завжди заснований на наступних факторах:
- наукова основа;
- благополуччя тварин;
- довговічність;
- практичний досвід.